The Coming War on China

Režisér: John Pilgeraustralský žurnalista a dokumentarista, žijící a pracující v Londýně.
Výkonný producent: Christopher Hird

Pokud stojíte na nejvyšší budově v Pekingu a díváte se na Tichý oceán … uvidíte, že Guam se chystá zaměřit mnoho kulometů v Číně.

Podle oceněného novináře Johna Pilgeraaustralský žurnalista a dokumentarista, žijící a pracující v Londýně. v asijské a tichomořské oblasti probíhají hlavní vojenské operace Spojených států, jejichž cílem je čelit Číně. Jaderná válka již není nemyslitelná.

Ve svém filmu Příští válka v Číně Pilgeraustralský žurnalista a dokumentarista, žijící a pracující v Londýně. varuje, že největší vojenská síla světa, USA a druhá světová ekonomická moc, Čína, mohou být na cestě k válce.

Čína vybuduje letiště v jihočínském moři na soupeřících souostrovích Spratly Islands, tvořícím ohnisko pro válku s USA.

Vzestup Číny je ve Washingtonu považován za hrozbu americké dominance. V rozporu s tím prezident Barack Obamaamerický politik, v letech 2009–2017 prezident Spojených států amerických a zároveň první Afroameričan v tomto úřadu. Roku 1992 vstoupil do Demokratické strany, za kterou zasedal v senátech státu Illinois a později v americkém Kongresu. V roce 2009 se stal nositelem Nobelovy ceny míru a časopis Time jej v letech 2008 a 2012 vyhlásil Osobností roku. V listopadu 2012 podruhé vyhrál prezidentské volby a obhájil tím svůj úřad na další čtyři roky.... More oznámil „pivot do Asie“, což znamená, že téměř dvě třetiny všech amerických námořních sil budou převedeny do Asie a Tichomoří a jejich zbraně budou směřovat do Číny.

„Pokud stojíte v nejvyšší budově v Pekingu a díváte se na Tichý oceán, uvidíte americké válečné lodě, uvidíte, že zájladna na ostrově Guam se chystá mířit na mnoho špičatých raket v Číně. Když se podíváte na Koreu  uvidíte americké zbraně, které směřují na Čínu, uvidíte i Japonsko, které je v podstatě rukavicí nad americkou pěstí, „říká James Bradley, autor knihy The Mirage China.

Americký „kontingent do Asie“ znamenal, že téměř dvě třetiny amerických námořních sil budou nasazeny do Asie a Pacifiku.
Obamův nástupce Donald Trump45. prezident Spojených států amerických, kterým se stal 20. ledna 2017. Do Bílého domu nastoupil ve věku 70 let jako nejstarší a zároveň nejbohatší zvolený prezident, během své volební kampaně řekl: „Nemůžeme dál dovolit Číně být naší zemí a to je to, co dělají.“

Natočeno na pěti možných frontových liniích napříč Asií a Tichomořím v průběhu dvou let.  Příběh je vyprávěn v kapitolách, které propojují tajnou a zapomenutou minulosti o loupeživých činnosti současné velké mocnosti, a na tak malý odpor, nakolik o tom na západě vědí.