WikiLeaks: Válka, lži a video

Sledujte vyšetřování kontroverzní webové stránky, která se stala předmětem největší diskuze desetiletí. Uvidíte exkluzivní rozhovory s Julianem Assangemaustralský vydavatel a internetový aktivista. Mluvčí, hlavní redaktor a spoluzakladatel WikiLeaks.

Film z roku 2013 zdůrazňuje vývoj ve skandálu WikiLeaksnezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů., protože v něm jsou zveřejněny citlivější státní tajemství.

Představuje rozhovor se zakladatelem WikiLeaksnezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů. a nepřítelem Pentagonu Julianem Assangeaustralský vydavatel a internetový aktivista. Mluvčí, hlavní redaktor a spoluzakladatel WikiLeaks, jako bio-pic The Fifth Estate se dostává na velkou obrazovku. Setkáváme se s novináři a hackery z Londýna, Washingtonu, Reykjavíku, Berlína a Paříže, kteří bojují za transparentnost a zpochybňují pravidla vojenského tajemství.

Při zkoumání silných a slabých stránek WikiLeaksnezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů. vidíme, jak byla špionážní služba  velmi špatně interpretována, zejména ve vztahu k Iráku. Ochrana whistleblowerů je dalším horkým tématem, kdy byl Bradley Manningbývalý americký vojín, známý kvůli věznění a odsouzení za neoprávněné nakládání s utajovanými informacemi a jejich zveřejňování, především amerických diplomatických kabelogramů na WikiLeaks. odsouzen na 35 let vězení za poskytnutí informací společnosti WikiLeaksnezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů. a Rusko poskytlo Edwardovi Snowdenovibývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More dočasný azyl poté, co prohlédl podrobnosti o amerických dozorových programech a naštval americké úřady.