It Felt Like a Kiss

dokument režiséra Adama CurtiseDokumentarista,  jeho oblíbeným tématem je "moc a jak to funguje ve společnosti". Jeho dokumenty zkoumají oblasti sociologie, psychologie, filozofie a politické historie. z roku 2009, který ve formátu „video esej“ zkoumá, jak v 50. letech 20. století se Američané dostanou k moci, Uvidíte prostřednictvím archivních záznamů, filmových klipů a popové hudby. Dokument  ale nemá na Curtise obvyklý hlasový podkres.

Adam Curtis: Bylo to jako polibek

Pokud je národ mocný, vypráví světu důvěryhodné příběhy o budoucnosti. Příběhy mohou být okouzlující nebo mrazivé, ale dávají světu smysl. Ale pokud moc začíná klesat, příběhy se začínají rozpadat. A vše co zbývá jsou úlomky, které po vás jdu jako polo-zapomenuté sny.

Klipy Doris Dayamerická zpěvačka, herečka a bojovnice za práva zvířat. Jejím prvním velkým hitem byla píseň Sentimental Journey z roku 1944. Popularita písně vrcholila na konci druhé světové války a song se tak stal symbolem pro mnoho amerických veteránů. Natočila celkem 31 alb.Rock HudsonAmerický herec, všeobecně známý jako hlavní postava filmů padesátých a šedesátých let. z „Polštářové hovory“ 1959 a „Miláčku vrať se“ 1960

Podzim 1958
Začalo to s … oním příběhem. o tom jak se Amerika vydala předělat svět. Před 50-ti lety. Bylo to jako polibek hrají : Enosdruhý šimpanz vypuštěn do vesmíru NASA. První šimpanz a třetí hominid po kosmonautech Jurij Gagarin a German Titov, kteří dosáhli oběžné dráhy Země. Enosův let se uskutečnil 29. listopadu 1961. – šimpanz a každý nad 7. patrem v CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA.

Moskva 1959
Za pár let budeme na stejné úrovni jako Amerika a až vás dostihneme, stejně ještě půjdeme dopředu. A až vás předběhneme, tak na vás budeme ještě mávat pa, pá, …

Principem je, že bylo potřeba vyvinout určitý druh příšery typ bomby, uranovou bombu, která po výbuchu zabije, buď radiací nebo výbuchem, veškerý lidský život na Zemi. Pokud řeknete, že je tam 90 miliónů, tak je tam 90 miliónů živých lidí a to je velký národ. Jsou věci, kde můžete být před námi, například v tahu motorů vašich raket na průzkum okolního vesmíru jsou věci jako barevná televize, kde jsme my před vámi.
– Ne, ne, ne, ne, my vás předeženeme ve všem.

Každý den se stane tisíce věcí, tisíci lidí Některé se zdají významné, jiné ne V Iráku byla revoluce a mladý Saddám Husseinbyl iráckým prezidentem v letech 1979–2003. V průběhu invaze do Iráku vedené v roce 2003 Spojenými státy byl Saddám zbaven moci a označen za válečného zločince. uprchl do Egypta,  Kde se stal agentem americké CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA.. Mladý Lee Harvey Oswaldbyl podle vyšetřování čtyř vládních agentur Spojených států amerických pachatelem atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Atentát byl spáchán dne 22. listopadu 1963 ve městě Dallas, státě Texas. utekl do Moskvy, pravděpodobně pracoval pro KGB nebo pravděpodobně pro CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA., nebo možná pro nikoho.

Rock Hudsonova žena zažalovala svého manžela. Byla lesba a vzala si ho jenom proto, aby zamaskoval jeho homosexualitu. Někde v džunglích Konga byl virus HIV předán. Z šimpanze na člověka. A v roce 1959, co se stalo známé jako první HIV virus, přešlo nepozorované do vzorku krve sebraném v průběhu bojů v Kinshase, ve stejné chvíli jiný šimpanz z centrální Afriky byl cvičen pro let v raketě, aby porazil Rusy ve vesmíru. Šimpanzi dostali intelektuální trénink, aby přežili ve vesmíru musí stlačit páku, aby dostali jídlo stlačil ji 50x krát, odměnou je chutný salát

…musí vycházet ze dveří, aby byli dveře za ní… …každý kdo kdy byli v salónu krásy, ví že tam jsou dveře otevřené… …pak je to více přirozené.

Ralf mu v průběhu oběda ukázal nějaké pornografické obrázky věděl, že by ho to nemělo zajímat, ale byl zvědavý. Jimmy nevěděl, že Ralf byl nemocný nemocí, která nebyla vidět jako neštovice ale ne méně nebezpečnou a nakažlivou, nemocí mysli.

Víte Ralf byl homosexuál. V roce 1959 17-ti letý Lou Reedamerický rockovýzpěvák, kytarista, multiinstrumentalista, hudební skladatel, producent, fotograf a příležitostný herec. Nejvíce je znám jako zakládající člen a hlavní textař skupiny The Velvet Underground, dostal elektro-šokovou terapii, aby ho vyléčila z jeho homosexuálních pocitů. Reed řekl, že ho ETC učinila prázdným a zbavila všech pocitů. a soucitu s ostatními. O 3 roky později napsal píseň, která vyjádřila tuto prázdnotu nějak to na mně celé spadlo říkal jsem si, no k čemu to je, tak jsem skončila ve státní nemocnici, ale teď jsem na cestě zpátky, nevidím žádné jiné řešení pokud se budu chovat tak jak po mně společnost chce můj život bude nádherný a každý bude šťastný.

Jak to, že ta kamera nadělá žádný hluk? Toto je to co ona skutečně je.

V roce 1960 se CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA. vydala zavraždit Fidela Castrakubánský prezident a premiér, revolucionář a první tajemník Komunistické strany Kuby. Vládl od roku 1959, kdy byl pod jeho vedením svržen generál Fulgencio Batista, až do roku 2006, kdy těžce onemocněl a jeho funkce kromě vedení strany převzal jeho bratr Raúl Castro. V únoru 2008 rezignoval na pozici prezidenta a v dubnu 2011 se vzdal i funkce prvního tajemníka strany.... More. zkoušeli výbušný doutník když to nevyšlo, pokoušeli se ho zabít výbušnou mušlí když se byl potápět. A když to nefungovalo pokoušeli se dát jed do jeho bot. A když to nefungovalo pokusili se na Castra postříkat LSD v televizním studiu. Tak CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA. zorganizovala invazi v zátoce sviní která také selhala. To rozzuřilo Lee Harvey Oswaldabyl podle vyšetřování čtyř vládních agentur Spojených států amerických pachatelem atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Atentát byl spáchán dne 22. listopadu 1963 ve městě Dallas, státě Texas.,  poštou si objednal pušku.

Sex appeal nádherný hřejivý ženský pocit není to nic vyrobeného nemá to nic společného s rozměry nebo barvou rtěnky pro mně je to mládí, radost touha užívat si života to je co je pro mě sexappeal.

Tři polibky za 9,95 dolarů.

V roce 1962 Carole Kingamerická písničkářka. Společně se svým bývalým manželem Gerrym Goffinem napsali během šedesátých let pro různé umělce více než dva tucty hitů. Její sólové album Tapestry z roku 1971 vydrželo 15 týdnů na špičce amerického žebříčku hudebních alb a vydrželo v tomto žebříčku více než šest let.... More zjistila, že její dětská chůva Eva, byla pravidelně bita svým přítelem. Eva říkala, že to dělal, protože ji miloval. A Carole Kingamerická písničkářka. Společně se svým bývalým manželem Gerrym Goffinem napsali během šedesátých let pro různé umělce více než dva tucty hitů. Její sólové album Tapestry z roku 1971 vydrželo 15 týdnů na špičce amerického žebříčku hudebních alb a vydrželo v tomto žebříčku více než šest let.... More o tom napsala píseň produkovaná Philem Spectoremamerický hudební producent. Jako producent spolupracoval převážně s dívčími vokálními skupinami, jako jsou The Crystals nebo The Ronettes. Později byl producentem alba Let It Be britské skupiny The Beatles[1] a produkoval také album End of the Centurypunkové skupiny Ramones

…udeřil mně… … a bylo to jako polibek… …udeřil mně, ale nebolelo mně to…

V jižním Vietnamu se upálil buddhistický mnich na protest proti zkorumpovanému Američany podporovanému režimu generála DiemaPolitika jižního Vietnamu. Bývalý mandarín z dynastie Nguyen, byl jmenován předsedou vlády Vietnamu vedoucím státu Bảo Đại v roce 1954. V říjnu 1955 poté, co získal silně zmanipulované referendum, odložil Bảo Đại a založil první Vietnamskou republiku (RVN), se svým prezidentem. Byl vedoucím katolického prvku a byl proti ním buddhisté. V listopadu 1963, po neustálých buddhistických protestů a nenásilném odporu, byl Diệm zavražděn během státního převratu podporovaného CIA spolu s jeho bratrem Ngô Đình Nhu, Nguyenem Vn Nhungem, pomocníkem vůdce armády Vietnamská republika (ARVN), generál Dương Văn Minh. Diệm je kontroverzní historická postava v historiografii o vietnamském válečném stipendiu. Někteří historici ho vylíčili jako nástroj tvůrců politik v USA, někteří ho považovali za avatara vietnamské tradice. Některé nedávné studie však vylíčily Diệm z vietnamské perspektivy jako kompetentního vůdce se svou vlastní vizí o budování národa a modernizaci jižního Vietnamu.... More

(píseň)…udeřil mně a věděla jsem, že mně miluje …. a pak mně vzal svými pažemi… s celou jeho něžností a mně udeřil
A Eva, dětská chůva, se stane „Malou Evou“ se svým vlastním hitem LOCOMOTION

V roce 1961 se Enosdruhý šimpanz vypuštěn do vesmíru NASA. První šimpanz a třetí hominid po kosmonautech Jurij Gagarin a German Titov, kteří dosáhli oběžné dráhy Země. Enosův let se uskutečnil 29. listopadu 1961. – šimpanz stal první opicí která obíhala Zemi. Jeho vesmírné plavidlo přeletělo nad džunglí, kde se narodil.

Dole v Kongu, kde CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA. zorganizovala převrat. Američany podporovaní rebelové zajali Patrice Lumumbukonžský politik, vůdčí osobnost národního osvobozeneckého hnutí v bývalém Belgickém Kongu a později první předseda vlády nově vyhlášené Konžské republiky (nynější Demokratická republika Kongo), od června do září 1960.. Prvního ministerského předsedu nové republiky. Byl vzat do hluboké džungle, byl zastřelen a jeho tělo bylo rozpuštěno v kyselině.

Puč přivedl k moci Josepha Mobutukonžský politik a po vojenském převratu v roce 1965 prezident Konžské demokratické republiky a od roku 1971 prezident Zairu až do roku 1997. podporovaného CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA.. Stal se nejzkorumpovanějším a nejnásilnějším diktátorem, jakého kdy Afrika poznala.

Uprostřed chaosu a násilí HIV pokračoval v tichém šíření od člověka k člověku.

Jak úžasně vypadající muž zajímalo by mě jestli je svobodný Nevím jak dlouho ten podvodem vydrží Jste ženatý ? …. Oh Oh…. sakra jsem idiot, co to říkám. Ne madam, nejsem. Ó není to sladké?

Rock HudsonAmerický herec, všeobecně známý jako hlavní postava filmů padesátých a šedesátých let. zemře v roce 1985 na chorobu příbuznou AIDS.

V roce 1963 agenti CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA. přijeli do Iráku zorganizovat další převrat. Amerika se rozhodla svrhnout zvolenou vládu protože byla příliš blízko Moskvě a přivést stranu Ba’ath k moci. Saddám Husseinbyl iráckým prezidentem v letech 1979–2003. V průběhu invaze do Iráku vedené v roce 2003 Spojenými státy byl Saddám zbaven moci a označen za válečného zločince. se stal částí nového režimu,  jeho prací bylo masakrovaní stovek komunistů. Poznal je podle seznamu od CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA., který byl zastaralý. Saddám Husseinbyl iráckým prezidentem v letech 1979–2003. V průběhu invaze do Iráku vedené v roce 2003 Spojenými státy byl Saddám zbaven moci a označen za válečného zločince. pak hrál v hlavní roli filmu o převratu. Byl vytvořen Terence YoungemBritský filmový režisér a scenárista, který byl nejlépe známý pro režii tří filmů Jamese Bonda, včetně prvních dvou filmů v seriálu Dr. No (1962) a z Srdečné pozdravy z Ruska (1963), stejně jako Thunderball (1965). byl také režisérem The Long Days nebo al-Ayyam al-Tawila, šestihodinové irácké telenovely o životě Saddáma Husajna.... More, který režíroval bondovky „Doktor No“ a „Srdečné pozdravy z Ruska“ „Dlouhé dny“ – Irácké ministerstvo kultury.

Lee Harvey Oswaldbyl podle vyšetřování čtyř vládních agentur Spojených států amerických pachatelem atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Atentát byl spáchán dne 22. listopadu 1963 ve městě Dallas, státě Texas. zastřelil prezidenta z okna texaského skladu knih, udělal to sám, nebyl naprosto žádný důkaz o spiknutí. Zavraždění Kennedyho se stalo nejvíce zkoumanými 26 sekundami v lidské historii, ale nikdo se nemohl shodnout na tom, co se skutečně stalo, srdcem tajemství bylo chování „kouzelné kulky“. Teorie jediné kulky, kterou někdo nahoře  ututlal. Kolik výstřelů padlo ? Vletěl guvernérovi do hrudníku, znovu vletěl do jeho předloktí, vystoupil z guvernérovy pravé dlaně. A to je ona teorie jediné kulky..

lidé jsou tak zmatení nevědí co dělat.. …dva se spolu nemohou dohodnout… chtějí dva prezidentské kandidáty… chtějí být nalevo napravo rasisté, fašisté, bojovat za mír, nesouhlasí, to je slabost.

Ty mrakodrapy na Manhattanu,  vznešený pomník kapitalismu Nejhezčí věc, jakou kdy kapitalismus vytvořil vypadá to jako pohoří, je to nádherné dají tam dvě 140 poschoďové budovy k Empire State Building, dvojčata budovy s estetikou dvou stejných objektů raději něž nahoru nad ostatní takže to skončí, když se podíváte na oblohu New Yorku za pět let, uvidíte jen ty obrovské dvě trčící vzhůru nemá to nic společného se harmonií s prostředím myslím, že to pracuje pro ďábla.

V roce 1964 New York Port Authority oznámila stavbu World Trade Centra. Ve stejně době v Saudské Arábii, bohatý Saudský obchodník stavěl novou cestu do Mekky jmenoval se Mohammed Bin Ladinmulti-miliardář Saúdský obchodník pracující primárně ve stavebnictví. Založil dnešní saúdskou binladinskou skupinu a stal se nejbohatším NewYorským saúdem, který založil bohatství a prestiž rodiny Bin Ládin. Je známý tím, že je otcem Usámy bin Ládina.. 12 z 19 únosců 11 září 2001 se narodí a projede touto cestou. co chce žena uvnitř skutečně cítit se směle pokud má možnost mít úspěch s něčím, tak s tím chce mít úspěch zlatý věk popu se začal tříštit.

V Americe chtěli být lidé svobodní, být sami sebou nalezli nový svět, jenž bylo potřeba dobýt, uvnitř svých hlav je to pro místnost 4410,  kdo je připraven to vzít „Black power“ černá síla Browne, to je to pro co vlastně jste… to neskončí v Detroitu, my jsme tu zemi postavili a my ji vypálíme, co to vypálení školy? vážně jsem nechtěl zabít černé požárem… řekl jste jim, aby střílely nejdřív ženy ? Řekl jsem jim, aby vypálili Detroit ? Řekl jsem Američanům, aby sem přivezli černé lidi ? řekl jste jim, aby stříleli nejdřív ženy ? Řekl jsem jim, dejte mi pistoli a já zastřelím vás pokud budete chtít zabít mou ženu. Majku… Jo… Zapomeň na to, mám to zrušit ? Jo, je to plastový 7j klíč Óóó plastový klíč.

Byla jsem sebou jaká jsem a chtěla jsem být zase sama sebou dostat se tam kde obvykle jsem, sebou, já nejsem super inteligentní nehraji na klavír a takové ty věci, ale prostě být sebou skutečně jsem chtěla být sama sebou.

Usamovi bin Ladinovipocházel z prominentní saúdskoarabské rodiny bin Ládinů a byl jedním ze zakladatelů teroristické organizace al-Káida. bylo 10. Jeho oblíbené TV show byla Bonanza, kterou posedle sledoval. V roce 1967 jeho otec umřel při letecké nehodě, když se pokoušel přistát na silnici, kterou stavěl. Pouštní ranč, kde se Bonanza natáčela, byl opuštěn. Děti z předměstí Kalifornie se tam nastěhovali. Založili vlastní komunitu, aby unikly násilí Ameriky. Vedl je Charles Mansonamerický zločinec a hudebník, spoluzakladatel komunity známé jako „Manson Family“.

/členové Mansonovy rodiny/ : jsme na úplně jiné straně násilí neexistuje v našem světě,  jenom mír existuje, nemohou to pobrat, podívat se na úplný mír chtěl bych se zeptat člověka, co řídí válku ve Vietnamu, co si myslí o násilí odešla jsem. od toho jsme tady, abychom byli daleko od násilí, v míru Lidé po celé zemi se ptají jak mohl Oswald dole sledovat vozidlo když byl nahoře a střílel na prezidenta víš, lidé jako ty právě přicházejí na scénu s kyselinou (LSD) a pilulkami. Máme skupiny ve kterých se scházíme a jako že se sejdete jasně je to takové přímé.

Brian Wilsonamerický hudebník, lídr a hlavní skladatel skupiny The Beach Boys. nenáviděl oceán jeho temnota a síla ho děsila Každý den slyšel hlasitý děsivý křik ve své hlavě jediná možnost jak utopit ten křik bylo psát šťastné písně nepoužíváte své chodidla, používáte svůj zadek.

Nixon37. prezident Spojených států amerických (1969–1974) a také 36. viceprezident Spojených států amerických (1953–1961), zde působil v době, kdy byl v úřadu prezident Dwight D. Eisenhower. Nixon je jediným člověkem, který byl dvakrát zvolen americkým viceprezidentem i prezidentem.... More šel za psychoterapeutem promluvit si o svých pocitech hrůzy řekl, že když se ráno podívá do zrcadla nikdo tam nebyl. člověk, který vytvořil utajenou sekci uvnitř CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA. zešílel. Bál se usnout kvůli strašlivým snům a nepřestávání mluvit pak se zastřelil

/thriller, američanka provdaná za angl. bankéře, které se začnou dít podivné věci/ syn Doris Dayovéamerická zpěvačka, herečka a bojovnice za práva zvířat. Jejím prvním velkým hitem byla píseň Sentimental Journey z roku 1944. Popularita písně vrcholila na konci druhé světové války a song se tak stal symbolem pro mnoho amerických veteránů. Natočila celkem 31 alb. potkal Charlese Mansonaamerický zločinec a hudebník, spoluzakladatel komunity známé jako „Manson Family“. nabídl se, že bude produkovat Mansonovy písně jedna z písní se jmenovala „Hezké holky přestaly existovat“

Prostě jsme se tam prohnali co se stalo v průběhu operace jak to myslíte, co se stalo ? lidé byli zabiti…. Ano bez opětování palby to je co vám během tréninku řeknou když máte „najdi a znič“ tak to máte takhle udělat když jsme se prohnali vesnicí, otočili jsme se a zapálili všechny budovy zničit všechno ve vesnici znamená zničit lidi ? správně vedete nejjasnější život o jakém jste kdy snila kromě toho že byli lidi zabíjeni, říkali, že byly také znásilnění víte o nějakých? Ano. Proč ? …. Nevím nic není špatné.

Phil Spectoramerický hudební producent. Jako producent spolupracoval převážně s dívčími vokálními skupinami, jako jsou The Crystals nebo The Ronettes. Později byl producentem alba Let It Be britské skupiny The Beatles[1] a produkoval také album End of the Centurypunkové skupiny Ramones nenáviděl rockovou hudbu a sebevyjádření ničilo to nádherný svět popu rozhodl se napsat nejperfektnější popovou písničku všech dob bylo to o lásce, panenkách, štěňatech a vášni.

Tina Turnerovášvýcarská rocková zpěvačka a herečka, jedna z nejpopulárnějších hvězd 80. let 20. století s charakteristickým chraplavým hlasem. chtěla, aby to byl hit a mohla mít vlastní kariéru a utekla před bytím od jejího muže Ike-a jsem jediná osoba v pozadí, která zná pravdu. Ale píseň se dostala pouze na 88 místo ze 100. Tina Turnerovášvýcarská rocková zpěvačka a herečka, jedna z nejpopulárnějších hvězd 80. let 20. století s charakteristickým chraplavým hlasem. se pokusila spáchat sebevraždu. Phil Spectoramerický hudební producent. Jako producent spolupracoval převážně s dívčími vokálními skupinami, jako jsou The Crystals nebo The Ronettes. Později byl producentem alba Let It Be britské skupiny The Beatles[1] a produkoval také album End of the Centurypunkové skupiny Ramones se stal samotářem, zamkl svou ženu ve skříni a díval se na film „Občan Kane“.

Znovu a znovu můžu vás všechny rozplakat zařídit, abyste se cítili všichni špatně možná dokonce navždy můžu… udělat ústa tyto ústa tady udělat věci a říct věci můžu téměř zničit každého z vás, kohokoliv z vás pokud se dostanu ven není nikdo z vás, koho bych ušetřil dokonce ani ne tebe jak se teď cítíte cítím se čestný pamatuji si, když sem byla malá, hořel nám dům nikdy nezapomenu na pohled v tátově tváři, když mně vzal do náručí a vynesl z hořícího domu na chodník stála jsem tam a třásla se a viděla jak celý svět zachvacují plameny a když to skončilo, řekla jsem si je vše, co je, pro oheň je to vše, co je, je to vše, co je.

Robert Kennedyamerický politik, jeden ze dvou mladších bratrů prezidenta USA Johna F. Kennedyho, který jej jmenoval do své vlády jako ministra spravedlnosti. Robert F. Kennedy úzce se svým bratrem spolupracoval během invaze v Zátoce sviní a Karibské krize. byl zastřelen Sirhan SirhanemAmeričan palestinského původu, pravomocně odsouzený ze spáchání atentátu na Roberta Kennedyho, ke kterému došlo 5. června 1968. Robert Kennedy byl vážně raněn třemi střelami z revolveru ráže .22, jimž zanedlouho po převozu do nemocnice podlehl. byl Palestinec a řekl, že zabití bylo politickým aktem na podporu Arabů nikdo mu nevěřil věřili svým vlastním příběhům.

BYLA TO MAFIE NEBO J Edgar Hooverprvní a nejdéle sloužící ředitel americké agentury FBI. V jejím čele stanul od jejího založení až do své smrti. Předtím (od roku 1924) vedl předchůdce FBI – BOI (Bureau of Investigation). CIAzpravodajská služba USA s vnějším polem působnosti (tj. špionážním) mající zároveň za úkol provádět po celém světě operace ve prospěch USA. naprogramovaný zabiják se stal neovladatelným, nebo KGB, nebo Ku Klux Klan, nebo Fidel Castrokubánský prezident a premiér, revolucionář a první tajemník Komunistické strany Kuby. Vládl od roku 1959, kdy byl pod jeho vedením svržen generál Fulgencio Batista, až do roku 2006, kdy těžce onemocněl a jeho funkce kromě vedení strany převzal jeho bratr Raúl Castro. V únoru 2008 rezignoval na pozici prezidenta a v dubnu 2011 se vzdal i funkce prvního tajemníka strany.... More nebo proti-Castrovi Kubánci, nebo tajná vláda uvnitř vlády nebo Richard Nixon37. prezident Spojených států amerických (1969–1974) a také 36. viceprezident Spojených států amerických (1953–1961), zde působil v době, kdy byl v úřadu prezident Dwight D. Eisenhower. Nixon je jediným člověkem, který byl dvakrát zvolen americkým viceprezidentem i prezidentem.... More. Fiktivní se zdálo tak skutečné a svět venku se stal snem zatčení členů Mansonovy rodiny.

V roce 1968 HIV dorazil do Miami a začal se šířit po Americe.

Počítače, které řídili studenou válku a naváděli rakety na měsíc byli dány na nové použití,  začaly analyzovat kreditní data všech Američanů. Aby si každý mohl v budoucnu půjčit peníze a koupit si cokoliv co by chtěl a byl šťastný.