Edward Snowden – Terminal F

Film se zabývá analytikem NSAvládní kryptologická organizace Spojených států amerických, spadající pod ministerstvo obrany, která oficiálně vznikla 4. listopadu 1952. Je odpovědná za sběr a analýzu zahraniční komunikace, koordinuje, řídí a provádí vysoce specializované činnosti, jejichž účelem je získávání zpráv zahraničních rozvědek.... More, Edwardem Snowdenembývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More a jeho útěkem z amerických úřadů do Hongkongu a později do Ruska po úniku utajovaných informací o globálních sledovacích programech používaných americkou vládou ke špionáži lidí po celém světě a jiných aktivit. Film také představuje novináře, kteří měli výhradní přístup k Snowdenovi, a také členům WikiLeaksnezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů., kteří mu pomohli ve chvílích svého útěku.

V pozdním červnu roku 2013, kdy ho vedoucí představitelé Spojených států veřejně označovali za „zbabělce“ a „zrádce“, se Edward Snowdenbývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More schovával od úřadů v Hong Kongu. Terminál F: Chytání Edwarda Snowdenabývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More dramatizuje pulzující bušení před a po tomto okamžiku.

Jen tři týdny předtím nervózně odevzdal od Národního bezpečnostního úřadu (NSAvládní kryptologická organizace Spojených států amerických, spadající pod ministerstvo obrany, která oficiálně vznikla 4. listopadu 1952. Je odpovědná za sběr a analýzu zahraniční komunikace, koordinuje, řídí a provádí vysoce specializované činnosti, jejichž účelem je získávání zpráv zahraničních rozvědek.... More) téměř milion tajných dokumentů novinářům z nejpopulárnějších světových novin. Tyto klasifikované materiály vykreslovaly děsivý obraz americké vlády, jejíž dozorová činnost daleko překračovala ústavní hranice a jejíž úsilí se snažilo o sabotáž zájmů obyčejných občanů, kteří byli přísaháni k ochraně. Jakmile byly dokumenty odhaleny světu a Snowdenova identita byla odhalena, následovalo masivní celosvětové pronásledování.

V každém rohu Snowdenbývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More nikdy nevěděl, kdy může být zatčen nebo dokonce zabit. Byl to nepřítel státu. Vláda Spojených států, která se stala slabým a nepřátelským vůči zjevením, která se objevila v uniklých dokumentech, usilovně usilovala o to, aby se vydal zpět do své země, aby mohl Snowdenbývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More čelit právním důsledkům svých činů. Nakonec mohla být jediná administrativní chyba jediným faktorem, který mu pomohl vyhnout se poškození nebo zachycení.

Úžasně fotografovaný a ostře upravený dokument Terminál F: Chasing Edwarda Snowdenabývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More představuje solidní základnu na jeho pozici v NSAvládní kryptologická organizace Spojených států amerických, spadající pod ministerstvo obrany, která oficiálně vznikla 4. listopadu 1952. Je odpovědná za sběr a analýzu zahraniční komunikace, koordinuje, řídí a provádí vysoce specializované činnosti, jejichž účelem je získávání zpráv zahraničních rozvědek.... More, jeho motivaci k odhalení citlivých a potenciálně škodlivých materiálů a skutečnost, že žije jako jeden z nejpopulárnějších informátorů v americké historii. Je to dobře přeplněné území, ale díky rozhovorům s jeho otcem, jeho spolupracovníky, bývalým ředitelem NSAvládní kryptologická organizace Spojených států amerických, spadající pod ministerstvo obrany, která oficiálně vznikla 4. listopadu 1952. Je odpovědná za sběr a analýzu zahraniční komunikace, koordinuje, řídí a provádí vysoce specializované činnosti, jejichž účelem je získávání zpráv zahraničních rozvědek.... More Michaelem Haydenem, zakladatelem WikiLeaksnezisková mediální společnost, která zveřejňuje významné utajované vládní a korporátní dokumenty, při čemž využívá internet k zachování anonymity a nevystopovatelnosti svých zdrojů. Julianem Assangeaustralský vydavatel a internetový aktivista. Mluvčí, hlavní redaktor a spoluzakladatel WikiLeaks, reportérem Glennem Greenwaldemamerický žurnalista a spisovatel. V roce 2013 publikoval dokumenty whistleblowera Edwarda Snowdena pro britský deník The Guardian. Za tyto reportáže vyhrál Glenn a jeho tým cenu George Polka a Pulitzerovu cenu. Napsal mnoho bestsellerů, jako například No Place to Hide. a samotným Snowdenem se objevují čerstvé a odhalující pohledy.

Ať už věříte, že Snowdenbývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.... More bude hříšníkem nebo svatým, film bude pravděpodobně přinese nejvíce osvětlující detaily. Využitím momentálních pohledů na postavy z obou stran příběhu vystupuje příběh jako celá skutečná hra kočky a myši. Máme hmatatelný smysl toho, jak se musí cítit  lovený člověk.

Režie: John Goetz, Poul-Erik Heilbuth